• کانال تلگرام ما
  • صفحه اینستاگرام ما
  • صفحه آپارات ما

کولر گازی اسپلیت سامسونگ 24000 مدل AR24HPFSCWK/HC

  • 0 نظر
  • 734 بازدید
  • یکشنبه 20 اسفند 1396

کولر گازی اسپلیت سامسونگ 24000 مدل AR24HPFSCWK/HC
کولر گازی اسپلیت سامسونگ 24000 مدل AR24HPFSCWK/HC
4.54 از 5 بوسیله 12 رای
این محصول تک پنل دارای کمپرسور روتاری ، کم مصرف مناسب فضاهای کوچک تا 35 متر مربع است . دارای ظرفیت 24000BTU بصورت سرمایشی و گرمایشی می باشد دو تکنولوژی را همزمان تجربه کنید . این مدل از برند سامسونگ دارای فیلترهای هوای چند لایه و قابلیت تنظیم دمای محیط را در کمترین زمان دارد.

این محصول تک پنل دارای تایمر 24 ساعته، تصفیه خودکار، کمپرسور روتاری ، مصرف مناسب فضاهای کوچک تا 35 متر مربع با ظرفیت 24000BTU دارای سیستم سرمایش و گرمایش است. که در این بخش به بررسی تک تک قابلیت های این کولر میپردازیم.

کمپرسور روتاری

کمپرسور یکی از اصلی ترین اجزاء و قلب تپنده کولر گازی های سرمایشی و گرمایشی می باشد . کمپرسور ها علاوه بر میزان توان سرمایشی دارای انواع مختلفی هستند که با عملکردی متفاوت فعالیت می کنند و هر کدام دارای عیب و مزایای خاصی هستند .

کمپرسور روتاری

کمپرسور کارش فشرده سازی و متراکم کردن سیالات و گازها می باشد در اسپیلت ها از نوعی گاز خاص به نام R22 استفاده می شود که با فشرده سازی توسط کمپرسور به سرعت دمای آن را کم می یابد و به مایع تبدیل می کند این گاز متراکم شده سبب تولید باد سرد توسط کولر گازی میگردد.کمپرسور روتاری با چرخش ۳۶۰ درجه یک پروانه باعث مکش گاز به درون یک سیلندر می شود گاز ورودی در اثر مکش پروانه فشرده شده و با فشار از دریچه خروجی به بیرون هدایت می شود. کمپرسور روتاری برای مناطق شمال و شمال غرب کشور و مناطقی که به لحاظ آب و هوا دارای فشار هوای بالا هستند مناسب می باشد . صدا و مصرف برق این کمپرسور از نوع اسکرال و پیستونی کمتر است اما در مجموع میتوان گفت که کمپرسور های پیستونی و اسکرال از توان سرمایشی بیشتری برخوردار هستند.

فعالیت سرمایشی و گرمایشی

فعالیت سرمایشی و گرمایشی

سرمایش :

گاز مبرد درون کمپرسور متراکم شده و با فشار به سمت کندانسور وارد می شود و در آنجا با از دست دادن گرما ، به مایع تبدیل می شود . سپس مایع خروجی از کندانسور از لوله مویی یا شیر انبساط عبور می کند و باعث کاهش فشار می شود که در اثر این افت فشار حالت دو فازی (مایع و گاز) میگیرد و به سمت ورودی اپراتور روانه می شود . در محل اپراتور ( تبخیر کننده ) تحت تأثیر دمای محیط ، تبخیر و مجدداً تبدیل به گاز می شود بنابراین سرمای خود را به محیط اطراف یا همان لوله های اپراتور می دهد .

هوای اتاق با گردش پروانه فن داخلی (فن ایندور) از یک سمت واحد داخلی وارد شده و بعد از عبور از بین لوله های اپراتور ، سرد شده و از سمت دیگر به داخل اتاق روانه می شود . این گاز مبرد که تبخیر شده در اپراتور ، مجدداً توسط کمپرسور باز میگردد و این سیکل(چرخه) به طور مداوم تکرار می شود.

گرمایش :

در حالت گرمایش چرخه فوق از طریق یک شیر چهارطرفه دارای انشعاب تغییر نموده و گاز مبرد گرم شده در کمپرسور ، مستقیما به سمت اپراتور رفته و در آنجا با از دست دادن گرمای خود  لوله های اپراتور گرم میشود  و در نتیجه گرم شدن محیط خواهد شد.

اپراتور در کولر گازی

مجموعه ای از لوله های مسی و صفحات آلومینیومی مشبک با طراحی خاص است که در بخش داخلی دستگاه (Indoor) قرار گرفته و محل خنک سازی هوا (در حالت سرمایش) و یا دفع گرما (در حالت گرمایش) است . یعنی هوای درون اتاق با مکیده شدن از قسمت بالای واحد داخلی وارد مخزن اپراتور شده و پس از خنک شدن (در حالت سرمایش) و یا گرم شدن (در حالت گرمایش) از قسمت پایینی آن به سمت اتاق وزش می کند.

 

 برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره زیر تماس بگیرید : ۰۹۱۸۴۹۳۷۶۹۶

 مدل  (AR24HPFSCWK/HC)
 تولید کننده  SAMSUNG
 کشور سازنده  تایلند
  رنگ   سفید
  ظرفیت (BTU)  24000
 نوع کمپرسور    روتاري (ROTRAY)
 نوع کولر  اسپلیت تک پنل
 گاز  R22
 عملکرد  سرمایش-گرمایش
 برقی مصرفی  تک فازی
 اینورتر  ندارد
 نصب و ارسال  رایگان

تماس با ما